User Role Editor 2.0 - en to fi translation catalogue (152 entries)

en: User Role Editor requires WordPress 3.0 or newer.
fi: User Role Editor tarvitsee Wordpress 3.0 tai uudemman.

en: Please update!
fi: Ole hyvä ja päivitä!

en: User Role Editor requires PHP 5.0 or newer.
fi: User Role Editor tarvitsee PHP 5.0:n tai uudemman.

en: Only
fi: Vain

en: is allowed to use
fi: sallitaan käyttää

en: Settings
fi: Asetukset

en: Changelog
fi: Muutos loki

en: Capabilities
fi: Oikeudet

en: Error is occur. Please check the log file.
fi: Sattui virhe. Ole hyvä ja tarkista loki tiedosto.

en: Database operation error. Check log file.
fi: Tietokanta virhe. Tarkista loki tiedosto.

en: No backup data. It is created automatically before the first role data update.
fi: Ei varmuuskopio tietoja. Tiedot luodaan automaattisesti ennen ensimmäistä roolitietojen päivitystä.

en: Backup record is created for the current role capabilities
fi: Varmuuskopio luodaan nykyisiä rooli oikeuksia varten

en: Error: Role name must contain latin characters and digits only!
fi: Virhe: Roolin nimi saa sisältää vain latinalaisia aakkosia ja numeroita!

en: Role %s exists already
fi: Rooli %s on jo olemassa

en: Error is encountered during new role create operation
fi: Virhe sattui roolia luotaessa

en: Role %s is created successfully
fi: Rooli %s luotiin onnistuneesti

en: Error encountered during role delete operation
fi: Sattui virhe rooli poistettaessa

en: Role %s is deleted successfully
fi: Rooli %s on poistettu onnistuneesti

en: Error encountered during default role change operation
fi: Sattui virhe oletusroolia muutettaessa

en: Default role for new users is set to %s successfully
fi: Oletusrooli uusille käyttäjille asetettiin %s onnistuneesti

en: Editor
fi: Päätoimittaja

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Contributor
fi: Avustaja

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Switch themes
fi: Vaihda teema

en: Edit themes
fi: Muokkaa teemoja

en: Activate plugins
fi: Aktivoi lisäosia

en: Edit plugins
fi: Muokkaa lisäosia

en: Edit users
fi: Muokkaa käyttäjiä

en: Edit files
fi: Muokkaa tiedostoja

en: Manage options
fi: Hallitse asetuksia

en: Moderate comments
fi: Suodata kommentteja

en: Manage categories
fi: Hallitse kategorioita

en: Manage links
fi: Hallitse linkkejä

en: Upload files
fi: Lisää tiedostoja

en: Import
fi: Tuo

en: Unfiltered html
fi: Suodattamaton html

en: Edit posts
fi: Muokkaa artikkeleja

en: Edit others posts
fi: Muokkaa toisten artikkeleja

en: Edit published posts
fi: Muokkaa julkaistuja artikkeleja

en: Publish posts
fi: Julkaise artikkeleja

en: Edit pages
fi: Muokkaa sivuja

en: Read
fi: Lue

en: Level 10
fi: Taso 10

en: Level 9
fi: Taso 9

en: Level 8
fi: Taso 8

en: Level 7
fi: Taso 7

en: Level 6
fi: Taso 6

en: Level 5
fi: Taso 5

en: Level 4
fi: Taso 4

en: Level 3
fi: Taso 3

en: Level 2
fi: Taso 2

en: Level 1
fi: Taso 1

en: Level 0
fi: Taso 0

en: Edit others pages
fi: Muokkaa toisten sivuja

en: Edit published pages
fi: Muokkaa julkaistuja sivuja

en: Publish pages
fi: Julkaise sivuja

en: Delete pages
fi: Poista sivuja

en: Delete others pages
fi: Poista toisten sivuja

en: Delete published pages
fi: Poista julkaistuja sivuja

en: Delete posts
fi: Poista artikkeleja

en: Delete others posts
fi: Poista toisten artikkeleja

en: Delete published posts
fi: Poista julkaistuja artikkeleja

en: Delete private posts
fi: Poista yksityisiä artikkeleja

en: Edit private posts
fi: Muokkaa yksityisiä artikkeleja

en: Read private posts
fi: Lue yksityisiä artikkeleja

en: Delete private pages
fi: Poista yksityisiä sivuja

en: Edit private pages
fi: Muokkaa yksityisiä sivuja

en: Read private pages
fi: Lue yksityisiä sivuja

en: Delete users
fi: Poista käyttäjiä

en: Create users
fi: Luo käyttäjiä

en: Unfiltered upload
fi: Suodattamaton tiedostojen lisäys

en: Edit dashboard
fi: Muokkaa ohjausnäkymää

en: Update plugins
fi: Päivitä lisäosia

en: Delete plugins
fi: Poista lisäosia

en: Install plugins
fi: Asenna lisäosia

en: Update themes
fi: Päivitä teemoja

en: Install themes
fi: Asenna teemoja

en: Update core
fi: Päivitä ydin

en: List users
fi: Listaa käyttäjät

en: Remove users
fi: Poista käyttäjiä

en: Add users
fi: Lisää käyttäjiä

en: Promote users
fi: Ylennä käyttäjiä

en: Edit theme options
fi: Muokkaa teeman asetuksia

en: Delete themes
fi: Poista teemoja

en: Export
fi: Vie

en: Error: Capability name must contain latin characters and digits only!
fi: Virhe: Oikeuden nimi saa sisältää vain latinalaisia aakkosia ja numeroita!

en: Capability %s is added successfully
fi: Rooli %s luotiin onnistuneesti

en: Capability %s exists already
fi: Oikeus %s on jo määritelty

en: Error! You do not have permission to delete this capability: %s!
fi: Virhe! Sinulla ei ole lupaa poistaa tätä oikeutta: %s!

en: Capability %s is removed successfully
fi: Rooli %s poistettiin onnistuneesti

en:  Name can not be empty!
fi:  Roolin nimi ei voi olla tyhjä!

en:  Name must contain latin characters and digits only!
fi:  Nimi saa sisältää vain latinalaisia aakkosia ja numeroita!

en: Delete Role
fi: Poista rooli

en: Change Default Role
fi: Muuta oletus rooli

en: Warning! Be careful - removing critical capability could crash some plugin or other custom code
fi: Varoitus! Ole varovainen - kriittisen oikeuden poistaminen voi rikkoa jonkun lisäosan tai muun muokatun koodin

en: Please confirm to continue
fi: Varmista jatkaaksesi

en: Role "%s" update: please confirm to continue
fi: Roolin "%s" päivitys: varmista jatkaaksesi

en: Select Role and change its capabilities list
fi: Valitse rooli ja muuta sen oikeuksia

en: Select Role:
fi: Valitse rooli:

en: Show capabilities in human readable form
fi: Näytä oikeudet helpommin luettavassa muodossa suomeksi

en: If checked, then apply action to ALL sites of this Network
fi: Jos valittu, muutos toteutetaan KAIKILLA sivustoilla tässä verkossa

en: Apply to All Sites
fi: Tee muutos kaikille sivustoille

en: Update
fi: Päivitä

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel not saved changes
fi: Peruuta

en: Reset
fi: Palauta

en: Restore Roles from backup copy
fi: Palauta rooli varmuuskopiosta

en: Add New Role
fi: Lisää uusi rooli

en: Add
fi: Lisää

en: Add New User Role
fi: Lisää uusi käyttäjä rooli

en: Default Role for New User
fi: Oletus rooli uusille käyttäjille

en: Change
fi: Muuta

en: Set as Default User Role
fi: Muuta oletus rooliksi

en: Delete
fi: Poista

en: Delete User Role
fi: Poista käyttäjän rooli

en: Add New Capability
fi: Lisää uusi oikeus

en: Remove Capability
fi: Poista oikeus

en: Remove
fi: Poista

en: Remove User Capability
fi: Poista käyttäjän oikeudet

en: User "%s" update: please confirm to continue
fi: Roolin "%s" päivitys: varmista jatkaaksesi

en: Change capabilities for user
fi: Muuta käyttäjän oikeuksia

en: Role:
fi: Rooli:

en: Add capabilities to this user:
fi: Lisää oikeudet käyttäjälle:

en: Role
fi: Rooli

en: is updated successfully
fi: on päivitetty onnistuneesti

en: User
fi: Käyttäjä

en: capabilities are updated successfully
fi: Oikeudet on päivitetty onnistuneesti

en: About this Plugin:
fi: Tietoja lisäosasta:

en: Author's website
fi: Tekijän kotisivu

en: Plugin webpage
fi: Lisäosan kotisivu

en: FAQ
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Greetings:
fi: Tervehdys:

en: It's me, the author
fi: Se olen minä tekijä

en: For the help with Belorussian translation
fi: Apua Valkovenäjän kieliseen käännökseen

en: For the help with Brasilian translation
fi: Apua Brasilian kieliseen käännökseen

en: For the help with Chinese translation
fi: Apua Kiinan kieliseen käännökseen

en: For the help with Dutch translation
fi: Apua Hollannin kieliseen käännökseen

en: For the help with Finnish translation
fi: Apua suomen kieliseen käännökseen

en: For the help with French translation
fi: Apua Ranskan kieliseen käännökseen

en: For the help with German translation
fi: Apua Saksan kieliseen käännökseen

en: For the help with Hungarian translation
fi: Apua Unkarin kieliseen käännökseen

en: For the help with Italian translation
fi: Apua Italian kieliseen käännökseen

en: For the help with Japanese translation
fi: Apua Japanin kieliseen käännökseen

en: For the help with Persian translation
fi: Apua Persialaiseen käännökseen

en: For the help with Polish translation
fi: Apua Puolalaiseen käännökseen

en: For the help with Spanish translation
fi: Apua Espanian kieliseen käännökseen

en: For the help with Swedish translation
fi: Apua Swedish kieliseen käännökseen

en: For the help with Turkish translation
fi: Apua Turkin kieliseen käännökseen

en: For the code to hide administrator role
fi: Koodi Pääkäyttäjän roolin piilottamiseen

en: Do you wish to see your name with link to your site here? You are welcome! Your help with translation and new ideas are very appreciated.
fi: Haluatko nähdä nimesi sekä linkin sivuillesi tässä? Olet tervetullut auttamaan käännöksen kanssa. Myös kaikista uusista ideoista ollaan kiitollisia.
